Twoja wersja przeglądarki nie jest oficjalnie obsługiwana i może wystąpić pogorszenie jakości usług. Należy zaktualizować przeglądarkę.

Wylewka samopoziomująca
Kompleksowy przewodnik od wyboru do wykonania


Wylewka samopoziomująca pozwala na szybkie i precyzyjne wyrównanie podłoża. Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej wylewki samopoziomującej oraz przeprowadzimy przez cały proces jej wykonania. Dowiesz się, jakie są rodzaje wylewek samopoziomujących, która z nich spełni Twoja wymagania, jak przygotować podłoże oraz jak wykonać wylewkę krok po kroku.


Czym jest wylewka samopoziomująca?

Wylewki samopoziomujące stosuje się w celu wyrównania podłoża. Dzięki unikalnym właściwościom tworzą jednolitą, gładką powierzchnię. Wyróżnia je łatwość aplikacji oraz krótki czas schnięcia. Zastosowanie wylewki obejmuje budownictwo mieszkaniowe, przemysłowe czy komercyjne. Zaprawa samopoziomująca sprawdza się przy wyrównywaniu podłoża pod płytki ceramiczne, panele podłogowe, czy wykładziny. 

Wylewki samopoziomujące anhydrytowe są wykonane na bazie siarczanu wapnia. Są bardziej elastyczne i mniej podatne na pękanie. Natomiast wylewki cementowe charakteryzują się większą wytrzymałością oraz szybszym czasem schnięcia. Wybór odpowiedniego rodzaju wylewki zależy od indywidualnych potrzeb oraz warunków panujących na budowie. 

Wylewki anhydrytowe głównie stosuje się przy wyrównywaniu podłoża w pomieszczeniach mieszkalnych oraz biurowych. Warto również zwrócić uwagę na grubość wylewki anhydrytowej, która w zależności od wymagań projektu może wynosić od 20 do 50 mm. 

Zastosowanie wylewki cementowej obejmuje przede wszystkim pomieszczenia o dużym natężeniu ruchu, takie jak garaże, magazyny czy hale produkcyjne. Wylewka cementowa jest również odpowiednia do stosowania na zewnątrz budynków. 

Jak wybrać wylewkę? Kluczowe kryteria

Odpowiedni wybór wylewki jest kluczowy dla uzyskania satysfakcjonujących efektów. Przy wyborze wylewki warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: 

  • rodzaj podłoża,
  • przeznaczenie pomieszczenia,
  • czas schnięcia,
  • grubość wylewki,
  • możliwość zastosowania z ogrzewaniem podłogowym.

Watco Flowtop to ekstremalnie gładka wylewka naprawcza, która znacząco poprawia wytrzymałość i estetykę betonowych posadzek. Produkt został stworzony z myślą o naprawie chropowatych, uszkodzonych lub nierównych powierzchni, szczególnie w obszarach przemysłowych, takich jak: podłogi magazynowe, garażowe czy obszary produkcyjne. 

Szybkoschnąca wylewka samopoziomująca Flowtop umożliwia łatwą naprawę dużych powierzchni. To wylewka na trudne podłoża: nierówne, uszkodzone i nieestetyczne. Jedną z głównych zalet jest wysoka odporność na ruch wózków widłowych, co sprawia, że doskonale sprawdza się w intensywnie eksploatowanych miejscach pracy. 

Przygotowanie podłoża do wykonania wylewki samopoziomującej

Przed przystąpieniem do prac należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Rozpoczynamy od dokładnego zamiecenia sztywną szczotką. Następnie wykonujemy gruntowanie podłoża. To kluczowy etap mający przełożenie na późniejszą trwałość i jakość wykonanej wylewki. 

Gruntowanie podłoża ma na celu wzmocnienie i zabezpieczenie go przed działaniem wilgoci oraz poprawienie przyczepności produktu. 

W zestawie Watco Flowtop znajdziesz dwie butelki z preparatem. Jego ilość należy dostosować do chłonności powierzchni, aby utworzyć cienką, równą powłokę. 

Watco Flowtop - Półpłynna

Samopoziomująca wylewka do odnawiania uszkodzonych lub nierównych powierzchni betonowych

Od 690,03 zł  (W tym VAT)


Proces wykonania wylewki samopoziomującej

Wysokość i grubość wylewki - jakie są zalecenia? 

Grubość wylewki powinna być dostosowana do rodzaju podłoża oraz wymagań technicznych i użytkowych pomieszczenia. Warto pamiętać, że zbyt cienka wylewka może nie zapewnić odpowiedniej wytrzymałości, podczas gdy zbyt gruba wylewka może prowadzić do wydłużenia czasu schnięcia. W przypadku Watco Flowtop minimalna wysokość wylewki wynosi 3 mm. 

Kiedy można wejść na wylewkę Watco Flowtop? 

Czas schnięcia Watco Flowtop zależy od grubości nałożonej warstwy oraz warunków panujących w pomieszczeniu, takich jak temperatura i wilgotność. Po powierzchni stworzonej dzięki wylewce Watco Flowtop można chodzić już po około 24 godzinach od implementacji.


Czy wylewka Flowtop nadaje się do garażu i innych pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym?

Beton samopoziomujący Watco Flowtop może być stosowany w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Szybkoschnąca wylewka zapewnia równomierną powierzchnię, która sprzyja efektywnemu rozprowadzaniu ciepła. 

Warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach: 

  1. Grubość wylewki: zalecana grubość wynosi od 3 do 5 cm. Grubość ta pozwala na efektywne rozprowadzenie ciepła oraz zapewnia odpowiednią izolację termiczną.
  2. Przygotowanie podłoża: Przed nałożeniem należy odpowiednio przygotować podłoże. Obejmuje to gruntowanie, zastosowanie izolacji termicznej oraz montaż rur.
  3. Pierwsze uruchomienie ogrzewania: po utwardzeniu wylewki samopoziomującej, ogrzewanie należy włączyć ponownie i podnieść temperaturę pomieszczenia o stopień lub dwa.

Stosując się do zaleceń oraz dbając o właściwe przygotowanie podłoża i montaż ogrzewania podłogowego, można uzyskać pełen komfort w garażu oraz innych pomieszczeniach. 


Zapisz się