Twoja wersja przeglądarki nie jest oficjalnie obsługiwana i może wystąpić pogorszenie jakości usług. Należy zaktualizować przeglądarkę.

 

Oświadczenie dotyczące dostępności strony internetowej Watco GmbH dla osób niepełnosprawnych

 

Watco Group dokłada wszelkich starań, aby jej treści cyfrowe były dostępne dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy jakość korzystania ze strony internetowej dla wszystkich użytkowników i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.

Ułatwienia dostępu

Grupa Watco stosuje na swojej stronie internetowej Watco GmbH następujące ułatwienia dostępu:

  • Uwzględnienie ułatwień dostępu w politykach wewnętrznych.
  • Wyznaczenie jasnych celów i obowiązków w zakresie ułatwień dostępu.

Status zgodności

Wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych (Web Content Accessibility Guidelines, WCAG) określają wymagania dla projektantów i programistów w celu ułatwiania dostępu dla osób niepełnosprawnych. Definiują one trzy poziomy zgodności: Poziom A, Poziom AA i Poziom AAA. Strona internetowa Watco UK jest częściowo zgodna z WCAG 2.0 na poziomie AA. Częściowa zgodność oznacza, że niektóre treści nie są w pełni zgodne ze standardem ułatwień dostępu, co zostało opisane w poniższej części „Ograniczenia i alternatywy”.

Informacje zwrotne

Chętnie poznamy Twoje opinie na temat ułatwień dostępu na stronie internetowej Watco UK. Poinformuj nas o barierach dotyczących ułatwień dostępu na stronie internetowej Watco UK:

Staramy się odpowiadać na opinie w ciągu 5 dni roboczych.

 

Kompatybilność z przeglądarkami i technologiami wspomagającymi

Strona internetowa Watco GmbH została zaprojektowana pod kątem zgodności z następującymi technologiami wspomagającymi:

  • Najnowsze wersje przeglądarek Chrome, Mozilla, Edge, Safari

Strona internetowa Watco GmbH nie jest kompatybilna z przeglądarką:

  • Internet Explorer

 

Dane techniczne

Ułatwienia dostępu na stronie internetowej Watco UK opierają się na kompatybilności następujących technologii z określonym połączeniem przeglądarki i rozwiązań technicznych lub wtyczek wspomagających zainstalowanych na Twoim komputerze:

  • HTML
  • CSS
  • JavaScript

Na tych technologiach opiera się zgodność ze stosowanymi standardami dostępności.

 

Ograniczenia i alternatywy

Choć dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić dostępność strony internetowej Watco UK, mogą istnieć pewne ograniczenia. Poniżej znajduje się opis znanych ograniczeń i potencjalnych rozwiązań. Skontaktuj się z nami, jeśli zauważysz niewymieniony poniżej problem.

Znane ograniczenia witryny internetowej Watco UK:

1.    Filtry na stronach z listą produktów: Utrudniona nawigacja za pomocą samej klawiatury ze względu na ograniczenia techniczne wyszukiwania, które są trudne do usunięcia, gdyż wymagałoby to przebudowania sposobu wyszukiwania na stronie. Zostanie to uwzględnione podczas kolejnej przybudowy naszej strony internetowej.

2.    Zmiana wielkości czcionki: Nie można zmienić wielkości czcionki przy użyciu ustawień przeglądarki, ponieważ tekst ma przypisaną wielkość w pikselach zamiast wielkości względnej. Zostanie to uwzględnione podczas kolejnej przybudowy naszej strony internetowej.

3.    Audiodeskrypcja filmów: Audiodeskrypcja nie jest dostępna w przypadku filmów stworzonych przed marcem 2021 r. Zmieniliśmy nasze procesy produkcyjne i od kwietnia 2021 r. będziemy dodawać do filmów audiodeskrypcję.

 

Metodologia oceny

Strona została przetestowana w marcu 2021 r. Test został przeprowadzony przez 9xb Digital Agency na zlecenie Watco Group. Testowane strony:

 

To oświadczenie zostało utworzone 20 marca 2021 r. przy użyciu generatora oświadczeń dostępności W3C.

Zapisz się