Twoja wersja przeglądarki nie jest oficjalnie obsługiwana i może wystąpić pogorszenie jakości usług. Należy zaktualizować przeglądarkę.

Wskazówki dotyczące przygotowania posadzki

 

Podczas malowania posadzki, należy zawsze upewnić się, że powierzchnia została odpowiedni przygotowana, aby powłoka oferowała pełne parametry. Na następnej stronie znajdują się przydatne porady dotyczące przygotowania posadzki. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z jednym z naszych pracowników pod numerem 800 000239lub wyślij nam e-maila. 

Jak usunąć olej z surowego betonu? 

Zabrudzone olejem posadzki bywają problematyczne, zwłaszcza jeśli olej wniknął w pory betonu.  Czasami olej pozostaje w betonie pomimo czyszczenia, choć powierzchnia wygląda na czystą. 

Watco Concroff idealnie sprawdza się w tym przypadku. To niezwykle skuteczny i przyjazny dla środowiska odtłuszczacz emulgujący. Rozbija olej i tłuszcz „wyciągając” je z betonu. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele środków do czyszczenia betonu usuwa tylko wierzchnią warstwę bez wnikania wgłąb lub skutkuje rozmazaniem pozostałości tłustej substancji na całej posadzce. 

Jest łatwy w użyciu – wystarczy wylać go na podłogę i rozprowadzić za pomocą szczotki. Pozostaw go na około 15–30 minut, aby rozbić tłuszcz, a następnie wyszoruj ponownie powierzchnię lub według własnego uznania użyj mechanicznej szorowarki i odkurzacza do czyszczenia na mokro, aby zebrać brudną wodę.  Jeśli podejrzewasz, że podłoga została znacznie zanieczyszczona, najlepiej pozostawić odtłuszczacz na dzień lub dwa, aby sprawdzić, czy więcej smaru lub oleju nie wypłynie na powierzchnię. Jeśli tak się stanie, powtórz cały proces, upewniając się, że beton jest suchy przed ponownym nałożeniem środka Watco Concroff

Uzyskasz w ten sposób naprawdę czystą wolną od oleju posadzkę gotową do malowania! 

Jak przygotować nieporowatą posadzkę do malowania?

Watco Powerfloat Primer został specjalnie opracowany, aby umożliwić łatwe malowanie gładkich lub pomalowanych wcześniej powierzchni.  
 
Większość farb działa na zasadzie wnikania (lub wsiąkania) w beton. Jeśli farba jedynie osiądzie na powierzchni może się łuszczyć lub odwarstwiać. Czasami beton jest zacierany do takiej gładkości, że traci porowatość, w związku z czym farba może się z nim nie związać, gdyż nie zostanie wchłonięta. Tradycyjnym sposobem „otwierania” takich twardych, gładkich lub zacieranych mechanicznie powierzchni jest ich szlifowanie lub ewentualnie śrutowanie, co często bywa czasochłonne i kosztowne oraz generuje dużo zanieczyszczeń i pyłu.  
 
Nakładanie Watco Powerfloat Primerjest proste. Wystarczy wymieszać puszki żywicy ze środkiem utwardzającym, a następnie przelać zawartość małych puszek do wysokiej puszki zewnętrznej i wymieszać razem za pomocą naszego mieszadła do farb lub szerokiego płaskiego narzędzia, np. listwy drewnianej. Mieszaj przez 2–3 minuty, aż do uzyskania jednolitego koloru bez smug. Następnie po prostu przelej wszystko do płytkiej tacki i nałóż za pomocą wałka z owczej wełny (mamy wszystkie narzędzie potrzebne do pracy!). Użyj pędzla, aby dostać się do krawędzi.  

Zagruntowana powierzchnia może zostać pomalowana jedną z wodorozcieńczalnych farb Watco po 16 godzinach lub już po 3 godzinach, w przypadku użycia wersji szybkoschnącej. W przypadku powłok na bazie rozpuszczalnika, takich jak Watco Concrete Floor Paint, należy odczekać pięć dni.  
 
PORADA – Aby sprawdzić, czy potrzebny jest Watco Powerfloat Primer, wylej szklankę wody na twardy, gładki lub zacierany beton. Jeśli woda wsiąknie, można go pomalować. Jeśli woda spływa po powierzchni i nie wsiąka, oznacza to, że beton nie wchłonie farby. Wówczas zdecydowanie zalecamy Watco Powerfloat Primer.

Bestsellery

Watco Powerfloat Primer

Watco Powerfloat Primer

Umożliwia malowanie gładkiego betonu bez przygotowania mechanicznego

Od 632,10 zł (W tym VAT)

Watco Concroff

Watco Concroff

Środek do czyszczenia, który „wyciąga” smary i olej z surowego betonu oraz innych materiałów, a także maszyn.

363,22 zł (W tym VAT)

Zapisz się