Twoja wersja przeglądarki nie jest oficjalnie obsługiwana i może wystąpić pogorszenie jakości usług. Należy zaktualizować przeglądarkę.

Kiedy dobra podłoga się zużywa?

Najlepsze wskazówki i porady dotyczące konserwacji podłóg betonowych w magazynach

Magazyny są aktywnymi miejscami: codzienny ruch wózków widłowych i paletowych, przenoszenie ciężkich ładunków, obciążone systemy regałów i ogólne zużycie mogą negatywnie wpływać na stan posadzki betonowej. Oprócz tego, że wygląda to nieestetycznie, nieprawidłowe utrzymanie i uszkodzenie posadzek przemysłowych może przyczynić się do niskiej wydajności, zwiększyć koszty utrzymania obiektu, doprowadzić do niepotrzebnych napraw pojazdów i stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa osób pracujących w magazynie lub odwiedzających go. Konserwacja i czyszczenie posadzek jest często pomijane. Przeczytaj dlaczego posadzki betonowe tego wymagają.

 

Dlaczego posadzka w magazynie może być niebezpieczna

Pierwszy i najważniejszy aspekt, dla którego czyszczenie posadzek przemysłowych jest takie istotne, to bezpieczeństwo. Typowe przyczyny groźnych sytuacji, to śliska lub mokra podłoga, przeszkody i uszkodzenia betonowej posadzki. Większości zagrożeń można zaradzić dzięki zdrowemu rozsądkowi i przestrzeganiu zasad dobrego gospodarowania. Między innymi należy natychmiast sprzątać rozlane płyny, umieszczać znaki ostrzegawcze wokół mokrych miejsc, usuwać śmieci i utrzymywać trasy wolne od przeszkód. Generalnie, czyszczenie posadzek przemysłowych powinno zostać naszym nawykiem.

Zagrożenia związane z posadzką betonową mogą być jednak czasem trudniejsze do zauważenia. Na co więc powinni zwrócić uwagę kierownicy magazynów i pracownicy, aby zapobiec wypadkom i uniknąć dalszej degradacji posadzki betonowej?

Zwróć uwagę na typowe oznaki uszkodzeń

Betonowa podłoga jest twarda, ale to nie znaczy, że nie może być uszkodzona. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, które mogą wskazywać, że Twoja podłoga wymaga szybkiej naprawy, zanim problem się nasili.

Zwracaj szczególną uwagę na pęknięcia, które mogą się poszerzyć i przekształcić w dziurę lub jego krawędzie mogą zacząć odpryskiwać, co może spowodować uszkodzenie przejeżdżających po nich pojazdów. Warto również dokładniej przyjrzeć się łączeniom. Gdy ich krawędzie są odsłonięte, mogą zacząć się rozpadać pod wpływem ruchu i w końcu stworzyć dziurę.

Proste kroki, które można podjąć w celu utrzymania posadzki betonowej w dobrej kondycji.

Zawsze naprawiaj uszkodzone powierzchnie tak szybko, jak to możliwe. Jeśli nie zostanie podjęte w porę właściwe działanie, pęknięcie, dziura lub połączenie może zacząć się kruszyć, łamać i stawać się większe, powodując poważny i kosztowny problem. Tym bardziej, że wózki widłowe podnośniki mogą doznać uszkodzeń, gdy po nich przejeżdżają.

Poważna naprawa lub wymiana podłogi betonowej będzie miała również istotny wpływ na Twoją firmę, ponieważ może spowodować przestój w magazynie.

Można zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia szkód, wdrażając kompleksowe systemy konserwacji betonowych posadzek i pojazdów:

  • odkurzanie, zmywanie i czyszczenie posadzek magazynu na mokro co najmniej raz w tygodniu, aby powstrzymać gromadzenie się kurzu, gruzu, chemikaliów i innych zanieczyszczeń,
  • upewnienie się, że sprzęt do przenoszenia materiałów jest w dobrym stanie technicznym i że zużyte opony są regularnie wymieniane, aby zapobiec uszkodzeniu lub zadrapaniu betonu,
  • zmiana układu przestrzeni budynku - rotacja maszyn raz w roku, powodująca, że różne obszary betonowej powierzchni są narażone w sposób ciągły na ich ciężar.

Jak skutecznie wykonać czyszczenie posadzek przemysłowych

Jeśli posadzka betonowa jest tylko zakurzona, dobre zamiecenie jest zazwyczaj wystarczające. Jeśli są brudne i tłuste plamy do usunięcia, najlepszym sposobem jest zastosowanie odpowiedniego środka do czyszczenia betonu. Ważne jest użycie odtłuszczacza, który jest wystarczająco silny, aby rozbić i usunąć tłuszcz i olej, ale na tyle delikatny, że nie uszkodzi istniejącej farby.

Konserwacja i zapobieganie najlepszym sposobem na czyszczenie posadzki betonowej

W ostatecznym rozrachunku najlepszym podejściem jest zapobieganie zniszczeniom poprzez czyszczenie posadzek przemysłowych oraz konserwacja posadzki. Uszkodzone powierzchnie w magazynie mogą wpływać na produktywność, zdrowie i bezpieczeństwo, koncentrację pracowników i prowadzić do zwiększenia kosztów utrzymania obiektu oraz wyższych rachunków za naprawę pojazdów i sprzętów.

Masz wątpliwości jak się do tego zabrać lub jakich produktów użyć do czyszczenia posadzki betonowej? Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z naszym działem technicznym!

Nasze Środki Czyszczące & Podkłady

Watco Concroff

Watco Concroff

Środek do czyszczenia, który „wyciąga” smary i olej z surowego betonu oraz innych materiałów, a także maszyn.

363,22 zł (W tym VAT)

Watco Powerfloat Primer

Watco Powerfloat Primer

Umożliwia malowanie gładkiego betonu bez przygotowania mechanicznego

Od 632,10 zł (W tym VAT)

Tack Coat, 1m sq

Tack Coat, 1m sq

Podkład klejący z żywicy epoksydowej o wysokiej wytrzymałości; 100% frakcji stałej

Od 173,43 zł (W tym VAT)

Zapisz się