Twoja wersja przeglądarki nie jest oficjalnie obsługiwana i może wystąpić pogorszenie jakości usług. Należy zaktualizować przeglądarkę.

Rozwiązania antypoślizgowe

Każdego roku w Wielkiej Brytanii dochodzi do tysięcy wypadków, których można było uniknąć. Zabezpieczenie miejsc pracy za pomocą rozwiązań antypoślizgowych może zmniejszyć to ryzyko.  
 
Kliknij poniższe linki, aby dowiedzieć się, jak Watco może pomóc zadbać o Twoje bezpieczeństwo. Jeśli masz pytanie, na które nie odpowiedzieliśmy poniżej, skontaktuj się z członkiem naszego zespołu pod numerem 800 000239.

Jak zabezpieczyć śliskie schody i pochylnie? 

W przypadku potencjalnie niebezpiecznych miejsc, takich jak śliskie schody i pochylnie, należy upewnić się, że wybrano powłokę o odpowiednim poziomie odporności na poślizg. Na przykład powłoka zaprojektowana pod kątem wytrzymałości na ruch pieszy, nie będzie tak antypoślizgowa, jak farba do posadzek zaprojektowana z myślą o dużym natężeniu ruchu, np. wózków widłowych – różnica jest ogromna. Wybór odpowiedniej farby antypoślizgowej ma kluczowe znaczenie pod kątem zminimalizowania ryzyka wypadków i zapewnienia bezpieczeństwa pracowników.  

Zabezpieczenie antypoślizgowe stopni – farby 

Epoxygrip idealnie nadaje się zarówno do zabezpieczania schodów, jak i pochylni. Jest to dwuskładnikowa farba na bazie żywicy epoksydowej, która wymaga nałożenia jednej, grubej warstwy. Jej receptura wykorzystuje pigmentowany Araldite, który utrzymuje w miejscu cząsteczki antypoślizgowe o różnej gradacji – (jeśli chcesz sprawdzić twardość powierzchni, poproś nas o suchą próbkę na płytce). Kruszywo antypoślizgowe jest zapakowane osobno. Należy je wysypać tuż po nałożeniu powłoki. Możesz zdecydować, jak bardzo antypoślizgowa ma być powierzchnia, rozsypując wymaganą ilość kruszywa, aby uzyskać pożądany efekt. Po rozsypaniu kruszywa należy ponownie przejechać wałkiem mokrą powłokę – pozwoli to równomiernie rozprowadzić kruszywo i związać je w powłoce.  

Bestsellery

Watco Epoxygrip

Watco Epoxygrip

Antypoślizgowa powłoka epoksydowa idealnie nadaje się do schodów, ramp i posadzek, także w miejscach mokrych lub zaolejonych. Gruboziarniste wykończenie antypoślizgowe stosowane z myślą o wzroście bezpieczeństwa i zmniejszeniu liczby wypadków

Od 1 022,13 zł (W tym VAT)

Zapisz się