Twoja wersja przeglądarki nie jest oficjalnie obsługiwana i może wystąpić pogorszenie jakości usług. Należy zaktualizować przeglądarkę.

Pomaluj podłogę w garażu jak profesjonalista

Lata intensywnego użytkowania narzędzi warsztatowych lub zaniedbań sprawiają, że podłoga w garażu nie wygląda atrakcyjnie. Niezauważana przez większość czasu, z reguły znajduje się na ostatnim miejscu na liście napraw. Niezależnie od tego, czy podłoga się łuszczy, czy po prostu wygląda nieestetycznie od smaru i plam oleju, odświeżenie garażu warstwą solidnej farby podłogowej jest efektownym i bezproblemowym weekendowym zadaniem dla wszystkich majsterkowiczów. Zobacz jakie to proste!

Jeżeli już zdecydowałeś się zmierzyć z usunięciem nieprzyjemnych plam, dlaczego też nie przekształcić swojego garażu poprzez pomalowanie podłogi? Dzięki temu Twój obszar do majsterkowania będzie wyglądał świeżo, czysto i będziesz mógł parkować tam samochód z dumą i przyjemnością. 

Nasza dwuskładnikowa farba epoksydowa, Epoxyguard Premium sprawi, że uzyskasz mocne i atrakcyjne wykończenie, które będzie dobrze wyglądać przez całe lata.

Oto nasz przewodnik w 3 krokach

Zanim zaczniesz, sprawdź prognozę pogody. Upewnij się, że temperatura będzie wynosić 10°C lub więcej. Poniżej tej wartości wiązanie farby epoksydowej jest prawie niemożliwe.

Krok  1 – porządne czyszczenie

Całkowicie oczyść podłogę i zamieć dokładnie za pomocą sztywnej miotły. Zeskrob wszelkie twarde zanieczyszczenia i zabrudzenia, które mogą się pojawić w trudno dostępnych narożnikach i w prowadnicach drzwi garażowych. Usuń wszelkie twarde zabrudzenia i tłuszcz. Jeśli podłoga jest naprawdę tłusta lub pokryta plamami oleju, użyj  naszego odtłuszczacza Concroff w celu dokładnego oczyszczenia. Ważne, by warstwa mleczka cementowego została usunięta. W przypadku jastrychów piaskowych i cementowych użyj Powerfloat Primer (tylko w przypadku gładkiego i wyszlifowanego betonu), aby uzyskać idealne podłoże do malowania.

Krok  2 – mycie i mieszanie

Po wyczyszczeniu plam, spłukaniu i całkowitym wysuszeniu podłogi, upewnij się że podłoga jest kompletnie czysta i sucha. Następnie wymieszaj obie substancje ze sobą. Zawartość pojemnika z żywicą należy dolać do większej puszki, w której znajduje się utwardzacz. Następnie dokładnie wymieszaj je razem, aż do uzyskania jednolitego koloru i konsystencji. Uważaj, aby nie przesadzić z mieszaniem i za bardzo nie rozcieńczyć produktu.

Krok 3 – malowanie 

Wlej wymieszaną farbę epoksydową do wiadra i za pomocą pędzla pomaluj obszar wzdłuż krawędzi. Następnie podziel podłogę na części, używając teleskopowego uchwytu do trudno dostępnych narożników. 

Nie zapomnij zacząć od rogu najbardziej oddalonego od drzwi, aby nie zostać zablokowanym przez pomalowaną partię podłogi!

Ważne jest, aby nie rozciągać farby zbyt mocno - nie przekraczać zalecanego krycia, aby zapewnić równomierne wykończenie do odpowiedniej grubości. W miarę utwardzania się farby, będzie ona lekko ciemnieć. Nie ulegaj pokusie, aby ją nadmiernie rozwałkować.

Pomalowanie posadzki powłoką epoksydową to świetny sposób, aby ponownie odświeżyć swój garaż i sprawiać, że będzie łatwiej utrzymać w nim czystość.  Upewnij się, że zapewnisz odpowiedni czas schnięcia posadzki przed oddaniem garażu do pełnego użytku.

Jeśli jesteś gotowy, aby zająć się podłogą i odświeżyć swój garaż, użyj Watco Epoxyguard Premium dla uzyskania długotrwałego i profesjonalnego wykończenia.   

Nasze produkty

Watco Epoxyguard Premium

Watco Epoxyguard Premium

Gęsta powłoka chemoodporna przeznaczona do stosowania w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Od 1 264,56 zł (W tym VAT)

Watco Concroff

Watco Concroff

Środek do czyszczenia, który „wyciąga” smary i olej z surowego betonu oraz innych materiałów, a także maszyn.

363,22 zł (W tym VAT)

Watco Powerfloat Primer

Watco Powerfloat Primer

Umożliwia malowanie gładkiego betonu bez przygotowania mechanicznego

Od 632,10 zł (W tym VAT)

Zapisz się