Twoja wersja przeglądarki nie jest oficjalnie obsługiwana i może wystąpić pogorszenie jakości usług. Należy zaktualizować przeglądarkę.

Jak naprawić starą popękaną posadzkę w garażu?

Uszkodzenia i pęknięcia betonowej posadzki są często spotykanym w garażu problemem. Są też naturalne ze względu na duży ruch i ciągłą eksploatację, a także występujące niejednokrotnie niekorzystne warunki, na przykład nadmierną wilgoć. Na szczęście, gdy podłoga zacznie pękać, nie ma potrzeby położenia betonu na nowo, wystarczy naprawić pękniętą szczelinę.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak przygotować popękaną powierzchnię do naprawy.
  • Czym wyrównać posadzkę w garażu.
  • W jaki sposób przygotować niezbędne produkty do użytkowania.
  • Jak wyrównać starą posadzkę w garażu.
Jak naprawić starą popękaną posadzkę w garażu?

Przygotowanie podłoża

Solidne przygotowanie popękanych fragmentów starej posadzki jest kluczowym elementem naprawy. W tym celu należy wyczyścić uszkodzone miejsce, wykruszając młotkiem luźne fragmenty betonu, usuwając je oraz powstały pył, a także pozbywając się łuszczącej się farby.

Następnie, po dokładnym wyczyszczeniu powierzchni sztywną szczotką, powinno się usunąć wszelkie tłuste plamy i naloty, jeśli takie występują. Znakomicie nada się do tego Watco Concroff - wysokowydajny, emulgujący środek odtłuszczający na bazie wody do posadzek, który zastępuje tradycyjne produkty na bazie rozpuszczalników.

Kolejnym krokiem jest poszerzenie wąskich szczelin i pęknięć przy pomocy szlifierki kątowej tak, by miały szerokość około 5mm, tworząc przestrzeń dla wypełniacza. 

Wypełnianie szczelin w posadzce z Watco Concrex® Carbon Fibre

Do napraw punktowych, takich jak drobne pęknięcia, dziury lub szczeliny świetnie nada się Watco Concrex® Carbon Fibre.

Przygotowanie

Jeśli wypełniana szczelina jest bardzo płytka lub wymagająca, warto nałożyć klej Watco Tack Coat, żeby stworzyć mocne spoiwo. W celu przygotowania Watco Concrex® Carbon Fibre należy wsypać mieszankę żywicy epoksydowej i piasku do pojemnika do mieszania. Na środku mieszaniny piasku utwórz otwór, a następnie wlej środek utwardzający, który znajduje się w zestawie z Watco Concrex®, upewniając się, że wszystkie butelki są całkowicie opróżnione. Jeżeli ubytek nie jest duży, mieszankę można podzielić i dodać odpowiednią liczbę butelek.

Aplikacja

Nakładając wymieszaną zaprawę z żywicy epoksydowej na uszkodzone miejsce, należy upewnić się, że mieszanka została odpowiednio ugnieciona w otworze, a potem wygładzona kielnią. Aby uniknąć śladów i zadrapań na powierzchni, należy przetrzeć kielnię wilgotną szmatką. Zapobiega to przywieraniu zaprawy do narzędzia. Uwaga, mieszanka zastyga w ciągu 15-20 minut. Aplikacja powinna przebiegać szybko i sprawnie.

 

Naprawiona posadzka będzie gotowa do użytkowania już po upływie godziny!

 

Naprawa posadzki betonowej w garażu z Watco Flowpatch

W przypadku większych ubytków i pęknięć można użyć wypełniacza do betonu Watco Flowpatch® - łatwo-mieszalnego wypełniacza w płynie przeznaczonego do szybkich napraw betonu na zewnątrz i wewnątrz. Watco Flowpatch® to bardzo mocny wypełniacz do szczelin w betonie, który szybko się utwardza.

Przygotowanie

Przy mieszaniu zaprawy naprawczej Flowpatch® z wodą należy pamiętać o proporcji zaprawy do wody: 3:1 - trzy części Flowpatch® na jedną część wody. Po wlaniu wody do pojemnika, dodajemy proszek stopniowo, stale mieszając. W ten sposób powinniśmy uzyskać płynną zawiesinę gotową do stosowania.

Ze względu na krótki czas przydatności mikstury do użycia zalecamy mieszanie w pobliżu miejsca naprawy, a nie źródła wody. Do łatwego mieszania najlepiej użyć Ostrza Mieszającego Watco, a do większych ilości - mieszadła zamontowanego na wolnoobrotowej wiertarce elektrycznej.

Aplikacja

Po uzyskaniu gładkiej konsystencji wystarczy wylać mieszankę na uszkodzona posadzkę. Flowpatch® jest masą samopoziomującą, która wymaga minimalnego wysiłku. W celu uzyskania profesjonalnego wykończenia, można rozprowadzić produkt i wygładzić krawędzie za pomocą kielni.

Powierzchnia będzie gotowa do przyjęcia ruchu pieszego już po upływie od 30 do 60 minut w zależności od temperatury i głębokości wypełnianych szczelin. Ruch wózków widłowych może odbywać się już po dwóch godzinach od zastosowania Watco Flowpatch®.

Popękana, stara posadzka dzięki produktom firmy Watco może być naprawiona w bardzo prosty i szybki sposób. Podłoga w krótkim czasie, na nowo stanie się bardzo wytrzymała i gotowa nawet na intensywną eksploatację.

Nasze produkty

Watco Flowpatch

Watco Flowpatch

Wypełniacz do betonu w płynie

Od 368,51 zł (W tym VAT)

Watco Concrex Carbon Fibre

Watco Concrex Carbon Fibre

Solidna naprawa betonowych posadzek, pochylni i stopni

Od 658,42 zł (W tym VAT)

Watco Bitu-Mend

Watco Bitu-Mend

Masa naprawcza do naprawy wybojów w asfalcie i betonie na zewnątrz. Do stosowania na ścieżkach, parkingach oraz drogach

Od 384,25 zł (W tym VAT)

Watco Flowtop - Półpłynna

Watco Flowtop - Półpłynna

Samopoziomująca wylewka do odnawiania uszkodzonych lub nierównych powierzchni betonowych

Od 690,03 zł (W tym VAT)

Zapisz się